RSS
Русская версия
Українська версія English version Къырымтатар тили

Законопроект о реализации права собственности Автономной Республики Крым

6 июля 2010 года | Рубрика: Законопроекты

ПРОЕКТ

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення реалізації права власності Автономної Республіки Крим

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44):

1) частину першу та другу статі 106 після слів «відповідних органів державної влади» доповнити словами «або органів влади Автономної Республіки Крим»;

2) главу 11 доповнити статтею 174-1 такого змісту:

«Стаття 174-1. Відповідальність за зобов’язаннями Автономної Республіки Крим

1. Автономна Республіка Крим відповідає за своїми зобов’язаннями  своїм  майном,  крім  майна,  на яке відповідно до закону не може бути звернено стягнення»;

3) доповнити статтею 326-1 такого змісту:

«Стаття 326-1.  Право республіканської (Автономної Республіки Крим) власності.

1. У власності Автономної Республіки Крим є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить Автономній Республіці Крим.

2. Від імені та в інтересах Автономної Республіки Крим право власності здійснюють органи влади Автономної Республіки Крим.

3. Управління майном, що є у власності Автономної Республіки Крим, здійснюється органами влади Автономної Республіки Крим, а у випадках, передбачених законом, нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, може здійснюватися іншими суб’єктами»;

4) статтю 345 викласти в такій редакції:

«Стаття 345. Набуття права власності у разі приватизації                 державного майна, майна, що є у власності Автономної Республіки Крим та майна, що є в комунальній власності

1. Фізична або юридична особа може набути право  власності  у разі  приватизації  державного майна, майна, що є у власності Автономної Республіки Крим або в комунальній власності.

2. Приватизація   здійснюється   у   порядку,   встановленому законом.»;

5) частину другу статті 356 після слова «держава» доповнити словами «Автономна Республіка Крим»;

6) частину другу статті 368 після слова «держава» доповнити словами «Автономна Республіка Крим»;

7) пункт 1 частини першої статті 434 після слів «державної влади» доповнити словами «органів влади Автономної Республіки Крим».

2. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 18, № 19-20, № 21-22, ст. 144):

1) У частині першій статті 2 слова «органи державної влади та органи місцевого самоврядування» замінити словами «органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування»;

2) Статтю 8 викласти в такій редакції:

«Стаття 8. Участь держави, органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування в господарській діяльності

1. Держава,  органи  державної  влади, органи влади Автономної Республіки Крим та  органи  місцевого самоврядування не є суб’єктами господарювання.

2. Рішення  органів  державної  влади, органів влади Автономної Республіки Крим та  органів  місцевого самоврядування   з  фінансових  питань,  що  виникають  у  процесі формування та контролю виконання бюджетів усіх рівнів,  а також  з адміністративних    та    інших    відносин    управління,    крім організаційно-господарських, в  яких  орган  державної  влади, орган влади Автономної Республіки Крим  або орган  місцевого самоврядування є суб’єктом,    наділеним господарською компетенцією, приймаються від імені цього органу і в межах його владних повноважень.

3. Господарська   компетенція   органів  державної  влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів   місцевого   самоврядування   реалізується   від  імені відповідної державної, республіканської (Автономної Республіки Крим) чи комунальної установи. Безпосередня участь держави, Автономної Республіки Крим,  органів   державної   влади, органів влади Автономної Республіки Крим   та   органів    місцевого самоврядування  у господарській діяльності може здійснюватися лише на підставі,  в  межах  повноважень  та  у  спосіб,  що  визначені Конституцією та законами України»;

3) доповнити статтями 22-1 та 22-2 такого змісту:

«Стаття 22-1. Особливості управління господарською діяльністю у                 республіканському (Автономної Республіки Крим) секторі економіки

1. Управління господарською діяльністю у республіканському (Автономної Республіки Крим)  секторі економіки здійснюється через систему організаційно-господарських повноважень Автономної Республіки Крим та органів влади Автономної Республіки Крим щодо суб’єктів господарювання, які належать до республіканського (Автономної Республіки Крим) сектора економіки і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління.

2. Правовий статус окремого суб’єкта господарювання у республіканському (Автономної Республіки Крим) секторі економіки визначається уповноваженими органами управління відповідно до вимог цього Кодексу та інших законів.

3. Суб’єктами господарювання республіканського (Автономної Республіки Крим)  сектора економіки є суб’єкти, що діють на основі лише власності Автономної Республіки Крим, а також суб’єкти, у статутному фонді яких частка власності Автономної Республіки Крим перевищує п’ятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує органам влади Автономної Республіки Крим право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб’єктів.

4. Законом можуть бути встановлені особливості здійснення антимонопольно-конкурентної політики щодо республіканського (Автономної Республіки Крим) сектора економіки, а також додаткові вимоги та гарантії права власності Автономної Республіки Крим при реалізації процедури банкрутства щодо суб’єктів господарювання республіканського (Автономної Республіки Крим) сектора економіки.

5. Процедура визнання банкрутом застосовується щодо республіканських (Автономної Республіки Крим) підприємств з урахуванням вимог, зазначених у главі 23 цього Кодексу.

6. Органи влади Автономної Республіки Крим несуть відповідальність за наслідки діяльності суб’єктів господарювання, що належать до республіканського (Автономної Республіки Крим) сектора економіки, на підставах, у межах і порядку, визначених законом.

Стаття 22-2. Відносини суб’єктів господарювання з органами влади Автономної Республіки Крим

1. Органи влади Автономної Республіки Крим здійснюють свої повноваження щодо суб’єктів господарювання виключно в межах, визначених Конституцією України, Конституцією Автономної Республіки Крим, законами України, нормативно-правовими актами Автономної Республіки Крим. Органи влади Автономної Республіки Крим можуть здійснювати щодо суб’єктів господарювання також окремі державні виконавчі функції та повноваження, надані їм законом.

2. Відносини органів влади Автономної Республіки Крим з суб’єктами господарювання у випадках, передбачених законом, можуть здійснюватися також на договірних засадах.

3. Правові акти органів влади Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб, прийняті в межах їх повноважень, є обов’язковими для  виконання усіма учасниками господарських відносин, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території Автономної Республіки Крим.

4. Незаконне втручання органів влади Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб у господарську діяльність суб’єктів господарювання забороняється. Не допускається видання правових актів органів влади Автономної Республіки Крим, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території Автономної Республіки Крим.

5. Спори про поновлення порушених прав суб’єктів господарювання та відшкодування завданої їм шкоди внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів влади Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень вирішуються в судовому порядку.»

4) Частину другу та тертю  статті 52  викласти в такій редакції:

«2. Некомерційна    господарська    діяльність    здійснюється суб’єктами господарювання  державного, республіканського (Автономної Республіки Крим)  або  комунального  секторів економіки  у  галузях  (видах  діяльності),  в  яких відповідно до статті 12 цього Кодексу забороняється  підприємництво,  на  основі рішення  відповідного  органу  державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.   Некомерційна   господарська   діяльність    може здійснюватися   також   іншими   суб’єктами  господарювання,  яким здійснення  господарської  діяльності   у   формі   підприємництва забороняється законом.

3. Не можуть здійснювати некомерційну господарську діяльність органи  державної  влади,  органи влади Автономної Республіки Крим та органи  місцевого  самоврядування,  їх посадові особи»;

5) Пункт перший частини другої статті 55 викласти в такій редакції:

«1)  господарські  організації  -  юридичні   особи,   створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, республіканські (Автономної Республіки Крим), комунальні  та  інші  підприємства,  створені  відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку»;

6) У статті 63:

частину першу доповнити абзацом сьомим такого змісту:

«республіканське (Автономної Республіки Крим) підприємство, що діє на основі майна, що є власністю Автономній Республіці Крим»;

абзац сьомий частини першої вважати абзацом восьмим.

частину четверту викласти в такій редакції:

«4. Унітарне підприємство створюється одним засновником,  який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на  засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, республіканські (Автономної Республіки Крим), комунальні, підприємства, засновані на власності об’єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.»

7) частину другу статті 70 викласти в такій редакції:

«2. За  рішенням  Кабінету  Міністрів України або органів,  до повноважень яких належить управління державними, республіканськими (Автономної Республіки Крим) або комунальними підприємствами, можуть утворюватися об’єднання підприємств на умовах і в порядку, встановлених цим Кодексом та іншими законами»;

8 ) У Главі 8:

- назву Глави  викласти у такій редакції:

«Глава 8. Державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) та комунальні підприємства»;

- доповнити Главу статтями 77-1 та 77-2 такого змісту:

«Стаття 77 -1. Республіканські (Автономної Республіки Крим) унітарні підприємства

1. Республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство утворюється  Радою міністрів Автономної Республіки Крим в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини власності Автономної Республіки Крим і входить до сфери управління відповідного органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим.

2. Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, до сфери управління якого входить республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим.

3. Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, до сфери управління якого входить республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство, є представником власника – Автономної Республіки Крим і виконує його функції у межах, визначених цим, іншими законодавчими актами та нормативно-правовими актами Автономної Республіки Крим.

4. Майно республіканського (Автономної Республіки Крим) унітарного підприємства перебуває у власності Автономної Республіки Крим і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (республіканське (Автономної Республіки Крим) комерційне підприємство) або  на праві оперативного управління (республіканське (Автономної Республіки Крим) некомерційне підприємство).

5. Статутний фонд республіканського (Автономної Республіки Крим)  унітарного підприємства утворюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим до реєстрації його як суб’єкта господарювання. Мінімальний розмір статутного фонду республіканського (Автономної Республіки Крим)  унітарного підприємства встановлюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим.

6. Найменування республіканського (Автономної Республіки Крим) унітарного підприємства повинно містити слова «Кримське республіканське підприємство».

7. Республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями власника і органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, до сфери управління якого воно входить.

8. Республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство очолює керівник підприємства, що призначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, і є підзвітним їй та органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим, до сфери управління якого входить підприємство.

9. Збитки,   завдані   республіканському (Автономної Республіки Крим)  унітарному  підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

10. Закупівлю товарів, робіт чи послуг республіканське (Автономної Республіки Крим) унітарне підприємство здійснює відповідно до законодавства.»

9) У статті 115:

частини першу викласти в такій редакції:

«1.  Орендним  підприємством визнається підприємство,  створене орендарем на основі оренди цілісного майнового комплексу існуючого державного, республіканського (Автономної Республіки Крим)  або  комунального  підприємства чи майнового комплексу виробничого структурного підрозділу  (структурної  одиниці)  цього підприємства з метою здійснення підприємницької діяльності»;

частини четверту викласти в такій редакції:

«4. Орендодавцями щодо майнових комплексів,  які  належать  до державної власності, є Фонд державного майна України, його регіональні відділення та  у випадках визначених законом – Фонд майна Автономної Республіки Крим, а також органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, місцевими радами управляти майном, що є у власності Автономної Республіки Крим  або є у комунальній власності.»;

частини п’яту викласти в такій редакції:

«5. Законом  визначаються  об’єкти  державної власності, республіканської (Автономної Республіки Крим) власності  та  комунальної власності,  на  основі  яких  не   можуть   створюватися   орендні підприємства.»

10) У статті 119:

частину першу  та четверту викласти в такій редакції:

«1. Залежно  від  порядку  заснування  об’єднання  підприємств можуть утворюватися як господарські об’єднання або як державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) чи комунальні господарські об’єднання»;

«4. Державне, республіканське (Автономної Республіки Крим), комунальне господарське об’єднання – об’єднання підприємств, утворене державними, республіканськими (Автономної Республіки Крим), комунальними підприємствами за рішенням Кабінету Міністрів України або, у визначених законом випадках, рішенням міністерств (інших органів, до сфери управління яких входять підприємства, що утворюють об’єднання), або рішенням компетентних органів влади Автономної Республіки Крим, органів  місцевого самоврядування»;

У частині п’ятий слова «Державне  (комунальне)» замінити словами «Державне, республіканське (Автономної Республіки Крим), комунальне»;

11) Частину шосту статті 120 викласти в такій редакції:

«6. Державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) і комунальні господарські об’єднання утворюються переважно у формі корпорації або концерну, незалежно від найменування об’єднання (комбінат, трест тощо).»;

12) У частині четвертій статті 122 слова «державним  (комунальним)» замінити словами «державним,  республіканським (Автономної Республіки Крим),  комунальним»;

13) Частину третю статті 131 викласти в такій редакції:

«3. Органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим  та органи місцевого самоврядування, а також державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) та комунальні підприємства, установи, організації, що повністю або частково фінансуються з бюджету, не можуть бути засновниками (засновником) та/або членами благодійної організації.»;

14) Частину четверту статті 135  викласти в такій редакції:

«4. Державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) та  комунальні підприємства можуть бути  об’єднані за  рішенням власника (уповноваженого ним органу) у державні, республіканські (Автономної Республіки Крим), комунальні господарські об’єднання, передбачені цим Кодексом.»;

15) Частини третю та четверту статті 145 викласти в такій редакції:

«3. Правовий режим майна суб’єкта господарювання, заснованого на державній власності, республіканській (Автономної Республіки Крим) власності, комунальній власності, може бути змінений шляхом приватизації майна державного, республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального підприємства відповідно до закону.

4. Правовий режим майна суб’єкта господарювання, заснованого на  державній власності, республіканській (Автономної Республіки Крим) власності, комунальній власності, може бути змінений шляхом здачі цілісного майнового комплексу підприємства або майнового комплексу його структурного підрозділу в оренду»;

16) Статтю 146 викласти в такій редакції:

«Стаття 146. Приватизація державних, республіканських (Автономної Республіки Крим) та комунальних  підприємств

1. Майно єдиного  цілісного  майнового  комплексу  державного (республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального)  підприємства  або  його окремих підрозділів,  що є єдиними  (цілісними)  майновими  комплексами і  виділяються   в самостійні підприємства, а також об’єкти незавершеного будівництва та акції  (частини,  паї),  що  належать  державі, Автономній Республіці Крим, територіальним громадам,  у  майні  інших суб’єктів   господарювання,   можуть  бути  відчужені  на  користь громадян  чи  недержавних  юридичних  осіб  і  приватизовані  цими особами відповідно до закону.

2. Приватизація     державних    (республіканських (Автономної Республіки Крим), комунальних)    підприємств здійснюється  не  інакше  як  на  виконання   державної   програми приватизації,  що визначає цілі, пріоритети та умови приватизації, і в порядку, встановленому законом.

3. Приватизація державних  (республіканських (Автономної Республіки Крим), комунальних)  підприємств  чи  їх майна здійснюється шляхом:

купівлі-продажу   об’єктів  приватизації  на   аукціоні,   за конкурсом, іншими способами, що передбачають конкуренцію покупців;

викупу     цілісного    майнового    комплексу     державного    (республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального)  підприємства, зданого  в  оренду,  у  випадках  та порядку, передбачених законом;

викупу  майна державного (республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального) підприємства в  інших випадках, передбачених законом.

4. Кожний   громадянин   України   має   право  на  придбання державного (республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального) майна в процесі приватизації в  порядку,  встановленому законом.

5. Загальні   умови   та   порядок   здійснення  приватизації державних (республіканських (Автономної Республіки Крим), комунальних)  підприємств  або  їх  майна  визначаються законом.

6. В  окремих  галузях  народного господарства законом можуть бути   визначені   особливості   приватизації   майна    державних (республіканських (Автономної Республіки Крим), комунальних) підприємств.

7. У    процесі    приватизації   державного   (республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального) підприємства права працівників  підприємства,  що  приватизується, гарантуються законом»;

17) Главу 18 доповнити статтею 172-1 такого змісту:

«Стаття 172-1. Здійснення корпоративних прав Автономної Республіки Крим

1. Корпоративні права Автономної Республіки Крим здійснюються органами влади Автономної Республіки Крим та уповноваженими особами в порядку, встановленому Верховною Радою Автономної Республіки Крим.

2. Органи  влади Автономної Республіки Крим та уповноважені особи:

здійснюють правомочності щодо участі в управлінні господарською організацією відповідно до частки (акцій, паїв) Автономної Республіки Крим у статутному фонді цієї організації;

ведуть реєстр корпоративних прав Автономної Республіки Крим;

проводять оцінку  корпоративних прав Автономної Республіки Крим;

здійснюють контроль за ефективністю роботи господарської організації у частині реалізації належних корпоративних Автономній Республіці Крим прав.

3. Умови передачі повноважень та завдання з управління корпоративними правами Автономної Республіки Крим, у тому числі щодо юридичної відповідальності уповноважених осіб, є обов’язковою частиною відповідного рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим та договору з уповноваженою особою.

4. Корпоративні    права    Автономної Республіки Крим   та   активи   суб’єктів господарювання, у статутному фонді яких визначено частку Автономної Республіки Крим, підлягають оцінці за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог закону.

5. Уповноваженою  особою  з управління корпоративними правами Автономної Республіки Крим може бути громадянин або юридична особа, що визначена за результатами конкурсу, з якою Рада міністрів Автономної Республіки Крим  або уповноважений нею орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим укладає договір доручення з управління корпоративними правами Автономної Республіки Крим.

6. Порядок проведення конкурсу з визначення уповноваженої особи на виконання функцій з управління корпоративними правами Автономної Республіки Крим встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим.

7. Орган   виконавчої   влади,   уповноважений  Радою міністрів Автономної Республіки Крим для здійснення необхідних заходів з управління корпоративними правами Автономної Республіки Крим, координації діяльності органів виконавчої влади у цій сфері та надання необхідних відомостей іншим органам влади, формує і веде реєстр корпоративних прав Автономної Республіки Крим у порядку, визначеному Верховною Радою Автономної Республіки Крим.

8. Відносини, пов’язані з управлінням корпоративними правами Автономної Республіки Крим, регулюються цим Кодексом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Кодексу. »;

18) У частині другій статті 175 слова «органи державної влади,  органи  місцевого  самоврядування» замінити словами «органи державної влади,  органи влади Автономної Республіки Крим та органи  місцевого  самоврядування»;

19) Абзац другий частини другої статті 176 викласти в такій редакції:

«між суб’єктом господарювання та власником, який є засновником даного суб’єкта, або органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування, наділеним господарською компетенцією щодо цього суб’єкта»;

20) Частину першу статті 209 викласти в такій редакції:

«1. У  разі нездатності суб’єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов’язання перед іншими особами, територіальною громадою, Автономною Республікою Крим або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб’єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним»;

21) Частини першу та другу статті 211 викласти в такій редакції:

«1. Засновники  (учасники)  суб’єкта  підприємництва,  власник майна, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, у межах своїх повноважень зобов’язані вживати своєчасних заходів щодо запобігання його банкрутству.

2. Власники майна державного, республіканського (Автономної Республіки Крим), комунального або приватного підприємства, засновники (учасники) суб’єкта підприємництва, що виявився неплатоспроможним боржником, кредитори та інші особи в межах заходів щодо запобігання банкрутству вказаного суб’єкта можуть подати йому фінансову допомогу в розмірі, достатньому для погашення його зобов’язань перед кредиторами, включаючи зобов’язання щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), та  відновлення платоспроможності цього суб’єкта (досудова санація).»;

22) Частину четверту статті 214 доповнити словами «республіканських (Автономної Республіки Крим) підприємств».

23) У другому реченні частини першої статті 228 слова «Державні    (комунальні)» замінити словами «Державні,  республіканські (Автономної Республіки Крим), комунальні»;

24) Частину третю статті 279 викласти в такій редакції:

«3. Товарна   біржа   створюється   на   основі  добровільного об’єднання заінтересованих суб’єктів господарювання. Засновниками і  членами товарної біржі не можуть бути органи державної влади, органи Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, а також державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) і комунальні підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються за рахунок Державного бюджету України або місцевих бюджетів.»

25) Частину другу статті 378 викласти в такій редакції:

«2. У  зовнішньоекономічній  діяльності  можуть  брати  участь також зовнішньоекономічні організації, що мають статус юридичної особи, утворені в Україні відповідно до закону органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування.»

26) У статті 283:

Абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:

«державні, республіканські (Автономної Республіки Крим) та  комунальні  підприємства   або   їх   структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, тобто господарські об’єкти із завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), відокремленою земельною ділянкою, на якій розміщений об’єкт, та автономними інженерними комунікаціями і системою енергопостачання»;

Частини четверту та п’яту викласти в такій редакції:

«4. Оренда структурних підрозділів  державних, республіканських (Автономної Республіки Крим)  та  комунальних підприємств не повинна порушувати виробничо-господарську цілісність, технологічну єдність даного підприємства.

5. Законом може бути встановлено перелік державних, республіканських (Автономної Республіки Крим) та комунальних підприємств, цілісні майнові комплекси яких не можуть бути об’єктом оренди.»;

27) Статтю 287 викласти у такій редакції:

«Стаття 287. Оренда державного майна, майна, що є у власності Автономної Республіки Крим, та комунального майна

1. Орендодавцями щодо державного майна, республіканського майна (майна, що є у власності Автономної Республіці Крим) та комунального майна є:

1) Фонд державного майна України, його регіональні відділення – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке є державною власністю, а також іншого майна у випадках, передбачених законом, крім майна,  що  належить  до  майнового  комплексу  Національної академії наук України та галузевих академій наук, а також майна, що  належить вищим навчальним закладам та/або науковим установам, що  надається  в  оренду партнерам наукових парків;  а також крім цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю та розташоване на території Автономної Республіки Крим;

Фонд майна Автономної Республіки Крим – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю та розташоване на території Автономної Республіки Крим;

2 ) органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим або місцевими радами  управляти  майном,  -  відповідно  щодо майна, яке є у власності Автономної Республіки Крим, або є у комунальній власності;

3) державні  (республіканські (Автономної Республіки Крим), комунальні)  підприємства   -   щодо   окремого індивідуально   визначеного   майна,  а  з  дозволу  орендодавців, зазначених у пункті 2 цієї статті,  – також щодо цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та нерухомого майна.

2. Організаційні та майнові відносини,  пов’язані з передачею в  оренду  цілісних   майнових   комплексів   державного  сектора економіки,  цілісних   майнових   комплексів, що є у власності Автономної Республіки Крим, а також цілісних майнових комплексів, що є комунальною власністю, регулюються законодавством відповідно до цього Кодексу.

3. Утворення орендного підприємства  здійснюється  відповідно до  статті  115  цього  Кодексу.  Статут  суб’єкта господарювання, утвореного на базі орендованого майна,  не може суперечити  умовам договору оренди».

28) Назву статті 288 викласти в такій редакції:

«Стаття 288. Суборенда державного, республіканського (Автономної Республіки Крим)  та комунального майна»;

29) Частину другу статті 289 викласти в такій редакції:

«2. Умови викупу орендованого державного, республіканського (Автономної Республіки Крим)  та комунального майна (цілісного майнового комплексу) визначаються відповідно до закону.»;

30) Частини четверту та п’яту статі 292 викласти в такій редакції:

«4. Майно,  зазначене в частині  першій  цієї  статті,  яке  є державною власністю, власністю Автономної Республіки Крим, комунальною власністю, може бути об’єктом лізингу тільки за погодженням з органом, що здійснює управління цим майном, відповідно до закону.

5. Не можуть бути об’єктами лізингу земельні ділянки, інші природні об’єкти, а також цілісні майнові комплекси державних, республіканських (Автономної Республіки Крим), комунальних підприємств та їх структурних підрозділів»;

31) Частину четверту статті 293 викласти в такій редакції:

«4. Не може бути  об’єктом  міни  (бартеру)  майно,  віднесене законодавством до основних фондів, яке належить до державної власності, республіканської (Автономної Республіки  Крим) власності, комунальної власності, у разі якщо друга сторона договору міни (бартеру) не є відповідно державним, республіканським (Автономної Республіки Крим) чи комунальним підприємством. Законодавством можуть бути встановлені також інші особливості здійснення бартерних (товарообмінних) операцій, пов’язаних з придбанням і використанням окремих видів майна, а також здійснення таких операцій в окремих галузях господарювання.»;

32) Абзац другий частини другої статті 326 викласти в такій редакції:

«державне, республіканське (Автономної Республіки Крим), комунальне) інвестування, що здійснюється органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування за рахунок бюджетних коштів та інших коштів відповідно до закону;»;

33) Частини першу та другу статті 406 викласти в такій редакції:

«1. Концесія -  це  надання  з  метою  задоволення  суспільних потреб уповноваженим органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим чи органом місцевого самоврядування на підставі концесійного договору на платній та строковій основі вітчизняним або іноземним суб’єктам господарювання (концесіонерам) права на створення (будівництво) та/або управління (експлуатацію) об’єктом концесії за умови взяття концесіонером на себе відповідних зобов’язань, майнової відповідальності і підприємницького ризику.

2. Сфери господарювання, в яких дозволяється концесійна діяльність, об’єкти права державної власності, республіканської (Автономної Республіки Крим) власності або комунальної власності, що можуть надаватися в концесію, а також види підприємницької діяльності, які не дозволяється здійснювати на концесійній основі, визначаються законом»;

34) Четвертий абзац частини першої статті 407 викласти в такій редакції :

«комплексне  та оплатне використання об’єкта концесії,  участь держави, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування у частковому фінансуванні об’єктів концесії соціального призначення;»

35) Частину першу статті 408 викласти в такій редакції:

«1. Концесійна  діяльність  здійснюється на основі концесійних договорів, що укладаються відповідно до законодавства України з концесіонерами, в тому числі іноземними інвесторами, Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом державної влади, або органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування.»;

36) Частини першу та другу статті 409 викласти в такій редакції:

«1. Припинення   діяльності   державного,  республіканського (Автономної Республіки Крим)   або    комунального підприємства, майно якого передається в концесію, здійснюється шляхом ліквідації даного підприємства, з припиненням права господарського відання на майно, закріплене за цим державним, республіканським (Автономної Республіки Крим)  або комунальним підприємством.

2. Умовами концесійного договору повинно передбачатися максимальне використання в концесійній діяльності праці громадян України, в тому числі звільнених у зв’язку з ліквідацією державного, республіканського (Автономної Республіки Крим)  або комунального підприємства, майно якого передано в концесію».

3. Внести до Закону України «Про приватизацію державного майна» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 24, ст.348 ) такі зміни:

1) Пункт 6 статті 7 викласти у такій редакції:

«6. Органом приватизації в Автономній Республіці Крим щодо державного майна, що розташоване на території Автономної Республіки Крим, є Фонд майна Автономної  Республіки Крим, що  діє у межах повноважень, визначених Фондом державного майна України, і повноважень, делегованих Верховною Радою Автономної Республіки Крим щодо розпорядження майном, що є у власності Автономної Республіки Крим.

Орган приватизації в Автономній Республіці Крим у питаннях приватизації майна, що є у власності Автономної Республіки Крим, є підзвітним та підконтрольним Верховній Раді Автономної Республіки Крим»;

2) Пункт 1 статті 23 викласти у такій редакції:

«1. Кошти, одержані від приватизації державного майна, крім державного майна, що розташоване на території Автономної Республіки Крим, та інші надходження, пов’язані з приватизацією, зараховуються до Державного бюджету України у повному обсязі.

Кошти, одержані від приватизації державного майна, що розташоване на території Автономної Республіки Крим, та інші надходження, пов’язані з приватизацією, зараховуються до бюджету Автономної Республіки Крим у повному обсязі.»;

4. Абзац 4 статті 4 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, № 24, ст.350 ), викласти у такій редакції:

«Продавцем об’єктів приватизації, що входять до складу майна, що належить  Автономній Республіці Крим,  об’єктів приватизації,  що перебувають у державній власності та розташовані на території Автономної Республіки Крим, є Фонд майна Автономної Республіки Крим».

5. У Законі України «Про оренду державного та комунального майна» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 30, ст.416 ):

1) назву закону викласти в такій редакції: «Про оренду державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) та комунального майна»;

2) по тексту закону слова «що належать Автономній Республіці Крим» та «що належить Автономній Республіці Крим» замінити відповідно словами «що є у власності Автономної Республіки Крим»;

3) статтю 5 викласти у такій редакції:

«Стаття 5. Орендодавці

Орендодавцями є:

Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю, крім майна, що належить до майнового комплексу Національної академії наук України та галузевих академій наук,; майна, що належить вищим навчальним закладам та/або науковим установам, що надається в оренду партнерам наукових парків, а також крім цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю та розташоване на території Автономної Республіки Крим;

Фонд майна Автономної Республіки Крим – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що є державною власністю та розташоване на території Автономної Республіки Крим;

органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, – щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно перебуває у власності Автономної Республіки Крим або перебуває у комунальній власності;

підприємства – щодо окремого індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа яких не перевищує 200 кв. м на одне підприємство, а з дозволу органів, зазначених в абзацах другому та третьому цієї статті, – також щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна, що перевищує площу 200 кв. м.»

6. У Законі України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом) ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 31, ст.440 ):

1) абзац двадцать другий статті 1 викласти у такій редакції:

«учасники провадження у  справі  про  банкрутство  -  сторони, арбітражний   керуючий   (розпорядник  майна,  керуючий  санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника,  а  також  у  випадках,  передбачених цим Законом,  інші особи,  які беруть участь у провадженні у справі про  банкрутство, Фонд   державного   майна   України,   державний  орган  з  питань банкрутства,   Фонд майна Автономної Республіки Крим, представник органу влади Автономної Республіки Крим, представник   органу   місцевого    самоврядування, представник  працівників  боржника,  уповноважена особа акціонерів або    учасників    товариств    з    обмеженою    чи   додатковою відповідальністю»;

2)частину першу статті 3 викласти у такій редакції:

« 1. Засновники (учасники) боржника – юридичної особи,  власник майна,  центральні  органи  виконавчої  влади,  органи влади Автономної Республіки Крим, органи   місцевого самоврядування  в  межах  своїх  повноважень  зобов’язані  вживати своєчасних заходів для запобігання  банкрутству підприємства-боржника»;

3) частину п’яту статті 5 викласти у такій редакції:

«5. Положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб  – підприємств,  що  є  об’єктами  права державної власності, власності Автономної Республіки Крим,  які не підлягають приватизації,  в частині санації  чи  ліквідації  після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об’єктів»;

1) частину восьму статті 5 викласти у такій редакції:

«8. Положення цього Закону не застосовуються до юридичних осіб -  підприємств, що є об’єктами права республіканської (Автономної Республіки Крим) власності та права комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим або відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.»

5) частину чотирнадцяту статті 17 викласти у такій редакції:

«14. Якщо   порушено  провадження  у  справі  про  банкрутство державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) підприємства,  його  трудовий  колектив  має  переважне право   вимагати   передачі  йому  цілісного  майнового  комплексу підприємства-боржника в оренду за умови взяття  на  себе  грошових зобов’язань боржника і за наявності згоди на це кредиторів»;

Абзац 6 частини п’ятої статті 18 «Керуючий санацією зобов’язаний попередньо погоджувати план санації боржника з органом, уповноваженим управляти державним майном, майном, що є у власності Автономної Республіки Крим, стосовно підприємства-боржника, у майні якого частка державної або республіканської (Автономної Республіки Крим) власності перевищує п’ятдесят відсотків.»;

7) абзац другий частини другої статті 20 викласти у наступній редакції:

«Продаж частини  майна  боржника  -  державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) підприємства в процедурі санації проводиться відповідно до законодавчих  актів  з питань  приватизації з урахуванням особливостей,  передбачених цим Законом»;

8 ) частину другу статті 24 викласти у такій редакції:

«2. За  клопотанням  ліквідатора,   погодженим   з   комітетом кредиторів, господарський суд призначає членів ліквідаційної комісії. У разі ліквідації державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) підприємства або підприємства, у статутному фонді якого державна частка (частка Автономної Республіки Крим) складає більш ніж двадцять п’ять відсотків, господарський суд призначає членами ліквідаційної комісії представника державного органу з питань банкрутства (представника органу влади Автономної Республіки Крим) та при необхідності – органу місцевого самоврядування»;

9) частину третю статті 25 викласти у такій редакції:

«3.  До  складу ліквідаційної комісії включаються представники кредиторів, уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з  обмеженою чи додатковою відповідальністю, фінансових органів, а в  разі необхідності – також представники державного органу у справах нагляду за страховою діяльністю, Антимонопольного комітету України, державного органу з питань банкрутства, якщо банкрутом визнано державне підприємство, органу влади Автономної Республіки Крим, якщо банкрутом визнано республіканське (Автономної Республіки Крим) підприємство, та представник органів місцевого самоврядування»;

10) частину другу статті 30 викласти у такій  редакції:

«2. Ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів. При цьому продаж майна підприємств-банкрутів, заснованих на державній власності, власності Автономної Республіки Крим, здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про приватизацію державного майна» та інших нормативно-правових актів з питань приватизації»;

11) частину сьому статті 31 викласти у такій редакції:

«7.  У  разі  якщо  господарським  судом  винесено  ухвалу про ліквідацію юридичної особи – банкрута, майно, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається власникові або уповноваженому ним органу, а майно державних, республіканських (Автономної Республіки Крим) підприємств – відповідному органу приватизації для наступного продажу. Кошти, одержані від продажу цього майна, спрямовуються відповідно до Державного бюджету України,  бюджету Автономної Республіки Крим»;

7. У Законі України «Про концесії» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 41, ст.372 ):

1) преамбулу закону після слова «державного» доповнити словами «республіканського (Автономної Республіки Крим)».

2) по тексту закону слова «державної чи комунальної власності» замінити словами «державної,  республіканської (Автономної Республіки Крим) чи комунальної власності»;

3) абзац п’ятий статті 1 викласти у такій редакції:

«концесієдавець – орган виконавчої влади або відповідний орган місцевого самоврядування, уповноважений відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування на укладення концесійного договору;

4) абзац чотирнадцятий статті 2 викласти у такіій редакції:

«участь держави, Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування
у частковому фінансуванні об’єктів концесії, які мають соціальне значення»;

3) частину третю статті 3 викласти в такій редакції:

«3. Виключно  на  пленарних засіданнях Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради можуть прийняти рішення щодо додаткового переліку сфер господарської діяльності, для здійснення діяльності у яких об’єкти права республіканської (Автономної Республіки Крим) чи комунальної власності можуть надаватися у концесію.»

4)     у статті 6:

частину другу викласти в такій редакції:

«2. Затвердження   переліку   об’єктів    права    республіканської (Автономної Республіки Крим) чи комунальної власності, які можуть надаватися в концесію, здійснюється виключно на пленарних засіданнях Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних рад.»;

частину четверту викласти в такій редакції:

«4. Рішення про надання концесії на об’єкт  права  республіканської (Автономної Республіки Крим) власності за результатами концесійного конкурсу приймає Рада міністрів Автономної Республіки Крим. Рішення про надання концесії на об’єкт  права  комунальної власності за результатами концесійного конкурсу приймає уповноважений орган місцевого самоврядування.»;

частину шосту викласти в такій редакції:

«6. Концесія на об’єкти права республіканської (Автономної Республіки Крим), комунальної власності  надається з   урахуванням інтересів регіону, територіальної громади в забезпеченні споживачів товарами (роботами, послугами), які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.»

7) частину першу статті 8 викласти у такій редакції:

«1. Інформація   про  оголошення  концесійного  конкурсу  щодо надання нових концесій чи поновлення концесій, строк дії яких закінчився, публікується в газетах «Урядовий кур’єр» та «Голос України» або у відповідному друкованому виданні органу влади Автономної Республіки Крим,  органу місцевого самоврядування»;

5)     статтю 14 доповнити частиною третьою наступного змісту:

«2. У разі,  якщо об’єктом концесії є об’єкт права республіканської (Автономної Республіки Крим) власності, орган, уповноважений укласти концесійний договір в установленому Кабінетом Міністрів України порядку, реєструє такий договір та повідомляє Фонд майна Автономної Республіки Крим про  укладення  такого  концесійного договору. Порядок ведення обліку концесійних договорів, укладених органами влади Автономної Республіки Крим, визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим. Порядок ведення обліку концесійних договорів, укладених органами місцевого самоврядування, визначається Кабінетом Міністрів України.»

9) У статті 20:

абзац третій частини першої викласти у такій  редакції

«Майно, яке придбав концесіонер на виконання умов концесійного договору, належить йому на праві власності та може переходити у власність держави, Автономної Республіки Крим або територіальної громади після закінчення строку дії концесійного договору відповідно до умов, передбачених цим Законом та концесійним договором»;

абзац третій частини третьої викласти у такій редакції:

«Право власності  на  поліпшене,   реконструйоване,   технічно переоснащене майно залишається відповідно за державою, Автономною Республікою Крим або територіальною громадою»;

6)     статтю 23 викласти в такій редакції:

«Стаття 23.  Припинення діяльності державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) або комунального  підприємства, майно якого надано у концесію

1. Припинення діяльності державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) або комунального підприємства, майно якого передається в концесію, здійснюється шляхом його ліквідації.

2. Право повного господарського відання на майно, що було закріплене за державним, республіканським (Автономної Республіки Крим)  або комунальним підприємством та передається у концесію, припиняється.

3. Працівникам державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) або комунального підприємства, що припинило свою діяльність, забезпечуються соціально-правові гарантії, передбачені законодавством України для працівників, які звільняються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці.

4. Концесієдавець зобов’язаний при укладенні концесійного договору передбачити в умовах договору максимальне використання в концесійній діяльності працівників – громадян України, в тому числі і звільнених у зв’язку з ліквідацією державного, республіканського (Автономної Республіки Крим) або комунального підприємства, майно якого надано у концесію.»

8. Статтю   22   Закону   України   «Про   режим   іноземного інвестування» ( 93/96-ВР ) (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 19, ст.80) після слів «у державній» доповнити словами «республіканській (Автономної Республіки Крим)».

9.  У Законі України «Про передачу об’єктів права державної  та комунальної власності» (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 34, ст.228; 2000, № 5, ст.35; 2001, № 9, ст.39; 2002, № 26, ст.173; 2004, №10, ст.96,  № 19, ст.255; 2005, № 16, ст.256, №25, ст.333; 2006, №  4, ст.63;  2009, № 10-11, ст.137):

1)    Назву закону викласти в такій редакції:

«Про передачу об’єктів права державної, республіканської (Автономної Республіки Крим)  та комунальної власності»;

2)    Преамбулу викласти в такій редакції:

«Цей Закон визначає основні засади передачі об’єктів права державної власності у власність Автономної Республіки Крим та комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об’єктів права власності Автономної Республіки Крим та комунальної власності у державну власність безоплатно або шляхом обміну.»

3)    Статтю 1 викласти в такій редакції:

«Стаття 1. Сфера застосування Закону

Цей Закон регулює відносини, пов’язані з передачею об’єктів права державної власності у власність Автономної Республіки Крим та  комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об’єктів права власності Автономної Республіки Крим та комунальної власності у державну власність.

Дія цього Закону поширюється на об’єкти права державної власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальної власності, у тому числі передані в безоплатне користування самоврядним установам і організаціям або в оренду.

Передача у державну власність, власність Автономної Республіки Крим або комунальну власність об’єктів права інших форм власності може регулюватися положеннями цього Закону, якщо інше не передбачено законом або рішеннями відповідних місцевих рад.»

4)    У статті 2:

Абзаци п’ятий та шостий частини першої викласти в такій редакції:

«акції (частки, паї), що належать державі, Автономній Республіці Крим або суб’єктам права комунальної власності у майні господарських товариств;

житловий фонд та інші об’єкти соціальної інфраструктури (далі -  об’єкти соціальної інфраструктури), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних, республіканських (Автономної Республіки Крим) підприємств, установ, організацій (далі – підприємств) або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.»

Частину другу після слів «з державної у» доповнити словами «республіканську (Автономної Республіки Крим) або»;

5)    Доповнити закон статтею 3-1 такого змісту:

«Стаття 3-1. Ініціатива щодо передачі об’єктів права державної власності у  власність Автономної Республіки Крим

Ініціатива щодо передачі об’єктів права державної власності у  власність Автономної Республіки Крим може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно, відповідних органів влади Автономної Республіки Крим.»;

6) У статті 4:

у назві  та по тексту статті після слів «державної власності у» доповнити словами «республіканську (Автономної Республіки Крим) або»;

частину другу після слова «згоди» доповнити словами «Верховної Ради Автономної Республіки Крим»;

абзац перший частини четвертої після цифри «3» доповнити цифрою «3-1»

7) Доповнити статтею 4-3 такого змісту:

«Стаття 4-3. Прийняття рішень про передачу об’єктів власності Автономної Республіки Крим у державну власність

1. Передача об’єктів з власності Автономної Республіки Крим у державну власність здійснюється за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

2. Передача об’єктів з власності Автономної Республіки Крим у державну власність здійснюється за наявності згоди на передачу Кабінету Міністрів України – щодо об’єктів, визначених в абзацах другому, третьому та п’ятому частини першої статті 2 цього Закону, або органів, уповноважених управляти державним майном, – щодо окремого індивідуально визначеного майна підприємств (крім нерухомого майна).

3. Пропозиції щодо передачі об’єктів з власності Автономної Республіки Крим у державну власність, на яку потрібна згода Кабінету Міністрів України, погоджуються з органом, уповноваженим управляти державним майном, до сфери управління якого пропонується передати об’єкт, а також погоджуються відповідно до абзаців третього – п’ятого частини третьої статті 4 цього Закону.

4. Пропозиції щодо передачі об’єктів з власності Автономної Республіки Крим у державну власність, яка здійснюється без отримання згоди Кабінету Міністрів України, погоджуються відповідно до абзаців третього та четвертого частини третьої статті 4 цього Закону, а також з підприємством.

5. Порядок подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з власності Автономної Республіки Крим у державну власність визначається Верховною Радою Автономної Республіки Крим.»

8 ) Статтю 6 викласти в такій редакції:

«Стаття 6. Комісія з питань передачі об’єктів

1. Передача об’єктів здійснюється комісією з питань передачі об’єктів, до складу якої входять представники органів влади Автономної Республіки Крим, виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі.

У разі передачі об’єктів, закріплених за самоврядною організацією, або об’єктів, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, орендованого майна, акцій (часток, паїв), що належать державі, Автономній Республіці Крим або суб’єктам права комунальної власності у майні господарських товариств, до складу комісії з питань передачі об’єктів включаються представники відповідно самоврядної організації або органу приватизації.

2. Утворює комісію з питань передачі об’єктів та призначає її голову:

орган влади Автономної Республіки Крим –  у разі передачі об’єктів у республіканську (Автономної Республіки Крим) власність;

виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, – у разі передачі об’єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах;

відповідна районна, обласна рада або уповноважений нею орган -  у разі передачі об’єктів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст;

орган, уповноважений управляти державним майном, – у разі передачі об’єктів у державну власність.

3. Порядок утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів визначається:

Кабінетом Міністрів України – у разі передачі об’єктів у державну власність;

Верховною Радою Автономної Республіки Крим – у разі передачі об’єктів у республіканську (Автономної Республіки Крим) власність;

відповідними органами місцевого самоврядування – у разі передачі об’єктів у комунальну власність.»

9) У статті 7:

абзац перший частини першої після слів «з державної власності у» доповнити словами  республіканську (Автономної Республіки Крим) власність або»

абзаци перший та другий частини другої викласти такій редакції:

«2. Передача об’єктів права державної власності, республіканської (Автономної Республіки Крим) власності та комунальної власності шляхом обміну цими об’єктами здійснюється у порядку, визначеному цим Законом, нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, якщо інше не передбачено законодавством України.

У разі передачі об’єктів права державної власності, республіканської (Автономної Республіки Крим) власності Автономної Республіки Крим та комунальної власності шляхом обміну цими об’єктами до узгоджених та оформлених відповідно до статей 4 і 5 цього Закону пропозицій додаються звіти або акти про оцінку майна, затверджені органом, уповноваженим управляти державним майном, і відповідним органом влади  Автономної Республіки Крим, органом місцевого самоврядування.»

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

2. Кабінету  Міністрів  України  у  тримісячний  строк  з дня опублікування цього Закону:

підготувати та  подати  до  Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових  актів,  необхідних для реалізації цього Закону;

привести свої  нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України                                                                           В.ЯНУКОВИЧ